Zero waste šampūnai

Ar kietąjį šampūną naudojate pirmą kartą, o gal jau esate bandę, tačiau vis tiek įdomaujatės, koks skirtumas tarp įprasto skysto ir zero waste kietojo šampūno? Ar žinote, jog visą laiką naudojus skystąjį šampūną ir pereinant prie zero waste kietojo šampūno reikia atsiminti keletą paprastų žingsnių, jos Jūsų plaukai po plovimo jaustųsi kuo geriau – visus svarbius aspektus ir naudojimosi kietuoju šampūnu patarimus aprašėme šioje publikacijoje, susipažinkite!

Zero Waste Path Shop rankų darbo kietieji šampūnai yra 100% veganiški, tinkami naudoti moterims ir vyrams, draugiški aplinkai, pakuojami į biologiškai suyrančias pakuotes, pagaminti iš natūralių ingredientų, sudėtyje neturi palmių aliejų ir kitų organizmui kenksmingų bei odą erzinančių medžiagų. Šie šampūnas puikiai tinka visiems galvos odos tipams, jo dėka galvos oda ir plaukai yra intensyviai išplaunami, nepanaikinant ir išsaugant sveikai galvos odos būklei palaikyti natūralų odos riebalinį sluoksnį, kuris atlieka ir apsauginę funkciją. Kietuoju šampūnu išplauti plaukai taps lengvi, švelnūs, sveiki ir stiprūs. Ir visa tai dėka ingredientų grynumo ir paprastumo. Šie šampūnai pagaminti naudojant 100% atsinaujinančių elektros šaltinių pagamintą elektros energiją – todėl galite būti tikri, jog naudosite iš tiesų aplinkai ir žmogui draugišką produktą!

Pereinamoji fazė

Kuomet Jūs pereinate įprasto skysto, vandens pagrindu pagaminto šampūno (nors jo naudojimas galbūt ir patogesnis, tačiau pakuotės, dažniausiai gaminamos iš plastiko, nėra tai, ko mes visi siekiame, o ir kietąjį šampūną prisijaukinti užtruks vos vienas plovimas), Jūs galite patirti „pereinamąją fazę“ – šiuo trumpu periodu Jūsų plaukai gali jaustis kiek kitaip nei anksčiau, tiesiog ne taip, kaip esate įpratę.

Kodėl tai vyksta?

Anksčiau Jūsų naudotuose skystuosiuose šampūnuose dažnu atveju gamintojai sudėtyje naudodavo silikonus, kurie plaukams staigiai suteikdavo malonų lengvumo pojūtį, dirbtinį žvilgesį ir švelnumą. Deja, minėti cheminiai ingredientai plaukuose ir galvoje palikdavo likučius, kurie yra sunkiai pašalinami su natūraliomis priemonėmis, gali sukelti alergijas ir odos dirginimą.

Antroji priežastis, kur kas rimtesnė, jog įprastiniai šampūnai pašalina visus natūralius galvos plaukų riebalus, kurie išskiriami organizmo ir yra būtina tinkamam plaukų folikulų, galvos odos funkcionavimu ir sveikai būklei palaikyti. Dėl to, po tokio agresyvaus plovimo, riebalų liaukos pradeda gaminti didesnį kiekį riebalų, siekdamos atitaisyti padaryti žalą.

Todėl, trumpuoju periodu, perėjus nuo įprastinių prie zero waste kietųjų šampūnų, oda vis dar gali pasidengti didesniu natūralų organizmo gaminamų riebalų sluoksniu, tačiau po kelių plovimų tai liausis, nes šie zero waste kietieji šampūnai išplauna, tačiau agresyviai nesunaikina natūralaus apsauginio riebalų sluoksnio.
Įprastai, pereinamoji fazė trunka 1-2 savaites, tačiau ne visiems ji pasireiškia, tai priklauso nuo Jūsų plaukų savybių, anksčiau naudotų šampūnų ir daugelio kitų veiksnių. Tačiau kuomet pereinamoji fazė bus įveikta – Jūsų plaukai jausis kaip niekad lengvi ir purūs, švarūs ir sveiki – o juk to visi mes ir siekiame!

Patarimai, kaip naudoti kietuosius šampūnus

Kietieji šampūnų blokeliuose veiksmingųjų medžiagų koncentracija yra kur kas didesnė nei įprastuose, skustuosiuose šampūnuose, todėl nerekomenduojame muilo blokelio įtrinti tiesiai į plaukus, nes taip gali būti panaudota per daug produkto, šampūno blokelio užteks trumpesniam naudojimui. Taigi, kaip naudoti kietąjį šampūną:

  • Muilo blokelį pavilgykite sudrėkintose rankose, kol suputos. Tuomet paskleiskite šampūno esenciją ir putas po plaukus, kruopščiais masažiniais judesiais įtrinkite galvos odą ir plaukus taip, kaip ir mėgdavo daryti iki šiol, niekas nepasikeitė, tik nebeliko skysto šampūno.
  • Dėl patogumo galite padalini savo galvos paviršių į kelias zonas (viršugalvis, šonai ir pakaušis), taip bus patogiau dozuoti šampūno esenciją ir tolygiai padengti visą plaukų tūrį.

Ką daryti po plaukų plovimo kietuoju zero waste šampūnu?

Įdomioji dalis prasideda čia – nes plaukus išplovus zero waste kietuoju šampūnu nereikia naudoti jokio papildomo kondicionieriaus. Taip yra dėl to, jog šie šampūnai savo sudėtyje turi 5% natūralių nesaponifikuotų (chemiškai neapdorotų) aliejų ir gamtiškai daržovėse esančio glicerino. Todėl po kiekvieno plovimo savo plaukams galite naudoti švelnų rūgšties skalavimą – tai Jums suteiks daugialypės naudos, nes bus atstatyta natūralus plaukų pH, taip pat tai padės išskalauti prausimo likučius ir Jūsų plaukai taps dar švelnesni ir puresni.

Receptas plaukų skalavimui

Ingredientai:
1 arbatinis šaukštelis obuolių arba baltojo acto;
500 mililitrų šilto vandens.

Sumaišykite vandenį su pasirinktu actu ir supilkite į purškiamąjį buteliuką. Po galvos plovimo apipurkškite paruoštu tirpalu plaukų šakneles. Leiskite lašeliams įsigerti į plaukus ir po 1-2 minučių papukškite vėl.

Tai ne tik padės plaukams atsigauti, jie taps švelnesni ir puresni, bet taip pat obuolių actas stiprina ir apsaugo nuo pleiskanų, pašalina nešvarumus ir netgi kovoja prieš grybelį. Tad, tai ne  tik naudinga, bet ir sveika. Palinkėsime skanaus Jūsų plaukams!

Zero waste kietųjų šampūnų liniją sudaro ne 4 skirtingos rūšys (ir, žinoma, vienas specialus šampūnas Jūsų augintiniams šuneliams), kurių kiekvieno sudėtis stebina savo natūralumu ir turtingumu. Šampūnuose rasite įvairiausių natūralių ir veiksmingų augalinių aliejų ir ekstraktų: alyvuogių, alavijo, kokosų, saldžiųjų migdolų, paprastojo ricinmedžio (Castor), afrikinis sviestmedžio (Shea), kininės simondsijos (Jojoba), kakavos, levandų, rozmarinų, pipirmėčių. Tiesiog gamta mums davė visą gausybę dovanų, mums tereikia pagarbiai jas naudoti!

Jei turi savo receptų plaukų priežiūrai sau ir aplinkai draugišku būdu – rašyk komentaruose, pasidalink savo patirtimi su visais 😉 O kaip šie zero waste kietieji šampūnai veikia iš tikrųjų bei pajusti nepakartojamą žolelių ir eterinių aliejų aromatą – galite jau dabar, net 4 šampūnų rūšis + 1 skirta Jūsų augintiniams – jau pasiruošę atkeliauti į Jūsų vonios kambarį!

Visus zero waste šampūnus bei kondicionierius apžiūrėkite čia:


Tagged , , , ,

1 thought on “Zero waste šampūnai

  1. […] haega.lt atkreipia dėmesį į tai, kad pradėjus naudoti kietąjį šampūną, gali būti pereinamasis laikotarpis, per kurį plaukas prisitaiko prie pokyčio. Esminis momentas yra tas, kad įprastiniai šampūnai […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *